Zapraszam na łatwy i szybki przepis na wilgotne ciasto migdałowe, pełne aromatów z jakich słynie Sycylia. Przepis na ciasto migdałowe jest absolutnym owocowym wulkanem, podkręconym aromatem skórki cytrynowej, pudrowym aromatem wanilii oraz mielonych migdałów, które nadają ciastu chrakterystyczną " ziarnistą" teksturę. Wszystkie składniki i aromaty są harmonijne i wyraźnie wyczuwalne w smaku. Aby ciasto nie było ciężkie, dodałam niewielką ilość mąki i tyleż samo proszku do pieczenia. Nektarynki- w cieście jest ich mnóstwo, zarówno w środku jak i na zewnątrz. Nektarynki troszeczkę skarmelizowałam. W przypadku słodkich wypieków zaletą owoców karmelizowanych jest to, że dobrze trzymają się powierzchni ciasta i nie spadają podczas krojenia. Podczas karmelizacji, nektarynki zabarwiły karmel, którego smak ostatecznie dopełniły ziarenka wanilii oraz sok z cytryny. Zapraszam na przepis na ciasto migdałowe pełne aromatów.
Nektarynki umyjcie, pokrójcie na ósemki i wraz z cukrem dodajcie na patelnie (1). Wolno podgrzewajcie, aby doprowadzić do rozpuszczenia się cukru. Karmelizujcie nektarynki przez 2-3 minuty (2). Następnie nektarynki usuńcie z patelni, dodajcie sok z cytryny i ziarenka wanilii (3).
Dodajcie również pocięte na kawałeczki laski wanilii (4). Zredukujcie karmel. Ciasto migdałowe. Masło rozetrzyjcie z jajkami (5), a następnie dodajcie zmielone migdały (6).
Teraz dodajcie mąkę wraz z proszkiem do pieczenia (7) oraz startą skórkę cytrynową (8). Wszystkie składniki wymieszajcie. Ciasto przełóżcie do tortownicy wyłożonej papierem do pieczenia (9).
Do ciasta dodajcie połowę ilości skarmelizowanych wcześniej nektarynek (10). Ciasto musi się piec 45 minut w temperaturze 180 stopni. Pieczenie statyczne. Ciasto pozostawcie do wystudzenia. Następnie na ciasto wyłóżcie pozostałe nektarynki (11), podgrzejcie karmel i polejcie nim owoce (12).
Jeśli przepis Ci się spodobał, podziel się nim korzystając z przycisków na dole strony. Dziękuję
Migdały, jeśli posiadają skórkę zalejcie ja na 10 minut gorącą wodą i je wyłuskajcie, a następnie musicie je zmielić na przykład przy pomocy blendera.
Zanim zetrzecie skórkę cytrynową, najlepiej cytrynę sparzyć przynajmniej dwukrotnie gorąca w wodą w celu zmycia z nich konserwantów.