Opowiem Wam o mojej ulubionej wersji przepisu na zupę z dyni. Aby zupa dyniowa nie była mdłą i niezjadliwą polewką używam tylko wytrawnych odmian dyni. Na przykład w tym przepisie użyłam odmiany Galeux d'Eysines. Wielu ludzi wzdryga się na samą tylko myśl o zupie z dyni, spróbujcie jednak do zupy dodać ziemniaki, dzięki którym zupa uzyska kremową konsystencje oraz ulubiony esencjonalny wywar warzywny lub lekki wywar drobiowy. Wywar można zrobić samemu lub wykorzystać gotowe produkty. Czarnym koniem tego przepisu na zupę krem z dyni jest wędzona papryka. Jakiś czas temu wędzona papryka była osiągalna jedynie w sprzedaży internetowej. Ostatnimi czasy można ją również nabyć w sklepach na stoiskach z przyprawami. Wędzona papryka posiada aromat wędzonej wędliny i jak się już zapewne domyślacie, dodatek tej przyprawy do zupy dyniowej czyni po prostu cuda. Wędzonej papryki użyłam też do przygotowania małego patentu w postaci prażonych pestek dyni, której większą lub mniejszą ilość należy dodać do gotowej porcji zupy z dyni. Takie prażone pestki o wędzonym aromacie są również fajną przekąską. Jestem pewna, że nikogo nie rozczaruje ten przepis. Serdecznie polecam.
Na początku przygotujcie wszystkie warzywa- szalotkę obierzcie z łupin i pokrójcie w kostkę (1). Ziemniaki obierzcie z łupin i pokrójcie na kawałki (2). Z dyni odkrójcie skórę i również pokrójcie ją na kawałki (3).
Na patelnię dodajcie oliwę oraz szalotkę (4) (5). Kiedy szalotka się zeszkli dodajcie surowe ziemniaki (6).
Dodajcie również miąższ dyni (7). Teraz musicie wlać do garnka wywar (8). Zupa musi się gotować pod przykryciem do momentu kiedy warzywa zrobią się miękkie (9).
Na końcu wszystkie warzywa zmiksujcie i zupę doprawcie do smaku (10). Aby przygotować prażone pestki dyni musicie najpierw dodać kilka kropli oliwy do suszonych i wyłuskanych pestek (11). Następnie dodajcie sól morską (12).
Dodajcie również do pestek wędzoną paprykę w proszku (13). Całość wymieszajcie (14). Pestki umieśćcie na blasze pokrytej papierem do pieczenia i włóżcie na 5-7 minut do piekarnika nastawionego na temperaturę 150 stopni (15). Gotowe pestki dodajcie do zupy.
Jeśli przepis Ci się spodobał, podziel się nim z innymi osobami korzystając z przycisków poniżej. Dziękuję