Proste ciasto z malinami

Katarzyna Staśkiewicz
2017-06-20
Średnia: 5/5 (4 głosów)
Proste ciasto z malinami
Poziom trudności: Łatwy
Czas przygotowania: 19 minut
Czas pieczenia: 25 minut
Ilość porcji: 1 blacha (27x21 cm)
Przelicznik form
Przepis
cm
x
cm
Moja forma
cm
x
cm

Wprowadź dane, aby zobaczyć wynik.

Proste ciasto z malinami - przygotowane składniki

Dziś polecam Wam proste ciasto z malinami. Sposób przygotowania ciasta jest najprostszym z możliwych, wymaga ono jedynie połączenia składników suchych ze składnikami mokrymi. Przygotowanie ciasta powinno Wam zająć nie więcej niż 10 minut. Potem tylko krótkie pieczenie i pyszne ciasto z malinami jest gotowe. Na marginesie napiszę, że zapach ciasta jest niesamowity, a to wszystko dzięki malinom. 
Ciasto, aby było na bogato, udekorowałam płatkami migdałów, a na końcu dodałam polewę czekoladową. 
Według tego przepisu możecie wykonywać ciasto z dowolnymi owocami.
Jeśli potrzebujcie zrobić ciasto w większej lub w mniejszej porcji, użyjcie przelicznika form. Teraz podnieście oko ponad tytuł przepisu- tam Wasz wzrok znajdzie czerwony przycisk- PRZELICZNIK FORM.
Serdecznie polecam ten szybki przepis na ciasto z malinami. Stosunek jakości wypieku do wkładu pracy jest bardzo pozytywny. Zapraszam również na FILM z mojej kuchni.  

Składniki

składniki na ciasto z malinami

składniki na polewę czekoladową

Przygotowanie krok po kroku

  1. Proste ciasto z malinami - krok 1 - zdjęcie 1
    Proste ciasto z malinami - krok 1 - zdjęcie 2
    Proste ciasto z malinami - krok 1 - zdjęcie 3

    Połączcie składniki suche, czyli do miski dodajcie mąkę, cukier, cukier waniliowy i sodę (1). Całość wymieszajcie. Do drugiej miski wybijcie jajka (2), dodajcie olej (3)

  2. Proste ciasto z malinami - krok 2 - zdjęcie 1
    Proste ciasto z malinami - krok 2 - zdjęcie 2
    Proste ciasto z malinami - krok 2 - zdjęcie 3

    oraz jogurt (4). Składniki mokre wymieszajcie- tylko do połącznia się składników. Możecie użyć nawet wideleca. Teraz do składników mokrych dodajcie składniki suche i ponownie wszystko wymieszajcie tylko do połącznia się składników. Ciasto przełóżcie do formy wysmarowanej tłuszczem i wyłożonej papierem do pieczenia. Na wierzchu połóżcie maliny oraz płatki migdałów, jeśli używacie (5) (6). Piecznie: nastawcie piekarnik na 180 stopni. Ciasto musi się piec przez 25 minut lub do suchego patyczka. Upieczone ciasto udekorujcie polewą czekoladową. Jej przygotowanie jest bardzo proste. Do garnuszka dodajcie śmietanę oraz połamaną czekoladą. Całość podgrzewajcie do momentu kiedy czekolada się rozpuści i polewa stanie się gęsta.

Proste ciasto z malinami

Przeczytaj również: Krewetki z grilla z sosem czosnkowym
Udostepnij:
Podoba Ci się to danie? Oceń gwiazdkami!
Średnia: 5/5 (4 głosów)
Zdjęcia czytelników
Zdjęcie czytelnika 1
Zdjęcie czytelnika 2
Zdjęcie czytelnika 3
Zdjęcie czytelnika 4
Zdjęcie czytelnika 5
Zdjęcie czytelnika 6
Zdjęcie czytelnika 7
Zdjęcie czytelnika 8
Zdjęcie czytelnika 9
Zdjęcie czytelnika 10
Zdjęcie czytelnika 11
Zdjęcie czytelnika 12
Zdjęcie czytelnika 13
Zdjęcie czytelnika 14
Zdjęcie czytelnika 15
Zdjęcie czytelnika 16
Zdjęcie czytelnika 17
Zdjęcie czytelnika 18
Zdjęcie czytelnika 19
Zdjęcie czytelnika 20
Zdjęcie czytelnika 21
Zdjęcie czytelnika 22
Zdjęcie czytelnika 23
Zdjęcie czytelnika 24
Zdjęcie czytelnika 25
Zdjęcie czytelnika 26
Zdjęcie czytelnika 27
Zdjęcie czytelnika 28
Zdjęcie czytelnika 29
Zdjęcie czytelnika 30
Zdjęcie czytelnika 31
Zdjęcie czytelnika 32
Zdjęcie czytelnika 33
Zdjęcie czytelnika 34
Zdjęcie czytelnika 35
Zdjęcie czytelnika 36
Zdjęcie czytelnika 37
Zdjęcie czytelnika 38
Zdjęcie czytelnika 39
Zdjęcie czytelnika 40
Zdjęcie czytelnika 41
Zdjęcie czytelnika 42
Zdjęcie czytelnika 43
Zdjęcie czytelnika 44
Zdjęcie czytelnika 45
Zdjęcie czytelnika 46
Zdjęcie czytelnika 47
Zdjęcie czytelnika 48
Zdjęcie czytelnika 49
Zdjęcie czytelnika 50
Zdjęcie czytelnika 51
Zdjęcie czytelnika 52
Zdjęcie czytelnika 53
Zdjęcie czytelnika 54
Zdjęcie czytelnika 55
Zdjęcie czytelnika 56
Zdjęcie czytelnika 57
Zdjęcie czytelnika 58
Zdjęcie czytelnika 59
Zdjęcie czytelnika 60
Zdjęcie czytelnika 61
Zdjęcie czytelnika 62
Zdjęcie czytelnika 63
Zdjęcie czytelnika 64
Zdjęcie czytelnika 65
Zdjęcie czytelnika 66
Zdjęcie czytelnika 67
Zdjęcie czytelnika 68
Zdjęcie czytelnika 69
Zdjęcie czytelnika 70
Zdjęcie czytelnika 71
Zdjęcie czytelnika 72
Zdjęcie czytelnika 73
Zdjęcie czytelnika 74
Zdjęcie czytelnika 75
Zdjęcie czytelnika 76
Zdjęcie czytelnika 77
Zdjęcie czytelnika 78
Zdjęcie czytelnika 79
Zdjęcie czytelnika 80
Zdjęcie czytelnika 81
Zdjęcie czytelnika 82
Zdjęcie czytelnika 83
Zdjęcie czytelnika 84
Zdjęcie czytelnika 85
Zdjęcie czytelnika 86

Zobacz również
Komentarze

Jeżeli już wypróbowałeś ten przepis dodaj komentarz.

Jeśli masz pytanie odnośnie przepisu nie wahaj się go zadać.

Twój e-mail nie zostanie opublikowany.
Maksymalna ilość plików: 5
2018-08-19 11:31

Czy piekarnik musi być nagrzany do 180 stopni przed włożeniem ciasta? ;) Trochę nie ogarnęłam :)

Kasia
Kasia Administrator
2018-08-20 22:26

Tak, nagrzej piekarnik i włóz ciasto :D
Pozdrawiam serdecznie
Kasia

2018-08-21 20:11

Wyszło pysznie!!! Niebawem powtórzę ale ze śliwkami!!! :) Wszyscy byli zachwyceni ❤️

2018-08-19 10:54

Robiłem po raz pierwszy i mimo, że mam piekarnik gazowy, wyszło smacznie, choć nie za bardzo urosło. Od góry nie jest tak wypieczone, ale nie chciałem wydłużać czasu pieczenia. Dziękuję za prosty i szybki przepis, spróbuję innych Twoich wypieków. Serdecznie pozdrawiam!

2018-08-21 20:09

Miałam tak samo ale przeciągnęłam czas pieczenia do ok 40 minut (aż się zarumieniła góra) i ciasto cudownie urosło i wyszło przepyszne! :)

Kasia
Kasia Administrator
2018-08-20 22:28

Lubue ludzi, którzy sie nie poddawają. U mnie jest tak smako, nie zawsze mi wszystko wychodzi zgodnie z planem. Zauwazyłam, że mój piekarnik z jednej strony coś mi bardziej przypieka. Ach te chrzy martwe.....
Pozdrawiam serdecznie
Kasia

2018-08-19 10:35

pysznie wygląda

2018-07-24 16:09

robiłam 2 razy. za pierwszym WGL mi nie urósł, a za drugim ciasto w środku tortownicy było surowe,a po bokach upieczone. oba robilam identyczne .dlaczego tak mi się dzieje ?
A i dodam że piekłam je 30-35 min bo 25 min to było za krótko

Kasia
Kasia Administrator
2018-07-25 08:56

zastosowałaś identyczną ilość takich samych składników czy na przykład zwiększyłaś ? W pierwszym przypadku, niepowodzenie jest dla mnie również zagadką, w drugim przypadku musisz wydłużyć czas pieczenia nie przekraczając 180 stopni i piec do suchego patyczka.
Pozdrawiam serdecznie
Kasia :)

2018-07-19 11:55

Mega proste i szybkie ciasto, a jakie pyszne ? super przepis

Kasia
Kasia Administrator
2018-07-19 12:59

Cieszę się że wszystko wyszło :D
Pozdrawiam serdecznie
Kasia

2018-05-26 07:59

Nie wierzyłam że to się może udać. Mało składników i 25min.?!? ? Plus jeszcze moje zmiany.Zamiast malin truskawki,zamiast cukru stewia i kilka kropel soku z cytryny. Pychaaaa! Jak u babci.

Kasia
Kasia Administrator
2018-05-27 09:01

Aniu, bardzo dobrze kombinujesz. Cieszę się, że wszsytko Ci wyszło :D
Pozdrawiam serdecznie
Kasia

2018-02-01 16:33

Wyszło pyszne!!! Robi się je ekspresowo, efekt świetny.

Aga
2018-01-28 10:38

Ja robiłam kilkakrotnie, i z malinami i z truskawkami. Wyszło pyszne! Miałam większą blachę, więc zrobiłam ciasto x2. Szybko się robi i mało do mycia, a to najważniejsze ? Dzięki za przepis ?

Kasia
Kasia Administrator
2018-01-28 12:31

Super wiadomość. ??
Pozdrawiam serdecznie
Kasia

2017-09-20 15:46

Super ciacho :) ale nie wiem dlaczego nie chce wgl mi urosnac :(

2018-05-24 09:54

mam ten sam problem. Pieklam to ciasto dwa razy i dwa razy upeklam ZAKALEC. :-(

Kasia
Kasia Administrator
2018-05-24 20:47

Katherine, odpowiedziałam Ci właśnie w tej kwestii na priv
Pozdrawiam serdecznie
Kasia :)

2017-08-31 22:31

Dodałam zamiast zwykłego oleju, kokosowy i wyszło także pyszne! :)

Kasia
Kasia Administrator
2017-09-04 08:26

O, świetna wiadomość :D
Pozdrawiam serdecznie
Kasia

2017-07-29 10:55

ja jestem chyba jakaś głupia... serio... ;( weszłam w przelicznik blach i dalej nie czaje co i jak żeby było więcej... ;/

Kasia
Kasia Administrator
2017-07-30 16:29

Spokojnie, już Ci wszystko tłumaczę.
W pierwszej linii PRZEPIS, zaznaczasz FORMA i wpisujesz ten wymiar formy, który ja użyłam ( wymiar jest pod zdjęciem) czyli w tym przypadku 27x 21 cm. Gdybym użyła tortownicy, musiałbyś zaznaczyć TORTOWNICA i system " poprosiłby Cie o wpisanie średnicy tortownicy, którą użyłam
W drugiej linii MOJA zaznaczasz w zależności, co TY użyjesz FORMA lub TORTOWNICA i podajesz wymiar lub średnicę. Potem tylko klikasz PRZELICZ i przelicznik pokazuje Ci mnożnik.
Pozdrawiam serdecznie
Kasia

2017-08-14 11:37

Witam wyszło mi po przeliczeniu x1.68 ilości składników, i moje pytanie czy mam traktować przepis jako to 1 i powiększyć o te 68 czy przepis powiększyć o 1.68 pozdrawiam

Kasia
Kasia Administrator
2017-08-14 14:52

Aniu na przykładzie mąki. W przepisie jest 200 g x 1.68 = 336 g. To nie jest apteka, więc sypnij 340 g. Jajek wychodzi 3,36 - użyj 3 sztuki, itd.
Pamiętaj, nie przekraczaj temperatury pieczenia. CZekaj, używaj patyczka :D
Pozdrawiam serdecznie
Kasia

2017-07-18 16:34

Świetne są przepisy kulinarne Tapenda, wszystkie mi się udają :)
Bardzo dziękuję. Pozdrawiam

Kasia
Kasia Administrator
2017-07-19 12:14

Grażynka, jestem mega zadowolona ! :)
Polecam się na przyszłość
Pozdrawiam serdecznie
Kasia

2017-07-04 17:26

Witam ;) ja właśnie wstawiłam swoje ciasto do piekarnika. Trochę się obawiam bo dodałam brzoskwinie??, Nie wiem jak wyjdzie ale trzymam kciuki. Świetny przepis. Pozdrawiam

Kasia
Kasia Administrator
2017-07-04 17:44

Dziewczyny pisały na FB że robiły z brzoskwiniami i wszystko ok.
Pozdrawiam serdecznie Kasia. ?

2017-06-30 14:29

Ciasto na ta blaszke troszke male wiec proponuje waska blasze lub podwoic skladniki. Nie uzywac mrozonych malin bo ciasto sie ugotuje :-) przerobilem... nie uzywac zbyt mokrych owocow z piszek typu brzoskwinie ananasy etc bo sie ugotuje :-) Przepis rewelka zona zachwycona i co sobota robie jej "soprajsa" Pozdrowionka

2017-07-02 07:28

A ja dziś miałam wyjąć mrożone maliny i działać ? i co teraz

2017-07-02 09:04

Mozesz dodac ale bedziesz miala igotowane ciasto jak ja mialem hiii... jesli dodasz ich troszke tak kolo 10 malin to bedzie ok ale nie dodaj 150gr i tak wyjdzie pyszne ciasto szczesliwy ten kto trafi na mainki hiii... zrob konkurs w domu kto ukroi sobie kawalek z malina ten wygrywa np. Niedzielne mycie naczyn po obiedzie hiii

2017-07-02 11:05

Hehe ? tak zrobię,ale może znajdę jeszczee do tego jakieś porzeczki na ogrodzie ? dzięki

Kasia
Kasia Administrator
2017-07-01 12:29

Działaj :D Będzie piękna sobota :D
Pozdrawiam serdecznie
Kasia

2017-07-02 07:30

Kasiu co z tymi malinami mrożonymi?

Kasia
Kasia Administrator
2017-07-02 10:16

ja bym dała, bez ich uprzedniego rozmarażania. Oczywiście mrożone maliny nie wyglądają tak okazale jak świeże, ale chodzi przecież o smak. Ja akceptuję kompromisy.
Pozdrawiam serdecznie Kasia :)

Ewa
2017-06-29 18:43

Pomysł z przelicznikiem rewelacyjny ?

Kasia
Kasia Administrator
2017-07-01 12:30

Ja bez tego przelicznika to już nic nie potrafię zrobić :)
Pozdrawiam serdecznie
Kasia

2017-07-02 08:19

Nie dziwię się ?sama robię na dużej blaszce,bo rodzinę trzeba obdzielić a i przyjaciółce na górę zanieść,więc przelicznik jest the best?
Ciasto przepyszne,"mokre",maliny się idealnie sprawdzają.
Miałam problem ze śmietaną i czekoladą-niestety nie stężała,ale rozpuściłam samą czekoladę białą i mleczną osobno i wyszedł fajny wzorek.
Aaaaa i płatki migdałowe też super dodatek.
Pozdrawiam ?

Kasia
Kasia Administrator
2017-07-02 10:19

robilam ogromny tort na komunię. Gdyby nie ten przelicznik, to bym zbankrutowała na zakupach i pewnie bym jeszcze siedziała w kuchni i rzucała łaciną hi hi :D
Pozdrawiam serdecznie
Kasia

2017-07-29 10:56

ja to nie czaje tego
przelicznika ;/

2017-06-27 07:56

Czy produkty mają mieć temp pokojową czy z lodówki?

Kasia
Kasia Administrator
2017-06-27 08:57

spokojnie, możesz wyjąć produkty z lodówki i przystąpić do działania.
Pozdrawiam serdecznie
Kasai

Na jaka bleche jest przepis?

Kasia
Kasia Administrator
2017-06-26 13:10

tak jak wskazałam w przepisie: 27x 21 cm. Można oczywiście przeliczyć składniki na wieksza lub mniejsza blachę. to ten czerwony przycik " przelicznik form" nad tytułem przepisu.
Pozdrawiam serdecznie
Kasia

2017-06-24 15:49

Nie mam jogurtu ale mam smietane 18% nada sie czy raczej nie bardzo ?

Kasia
Kasia Administrator
2017-06-24 17:39

Gosia, ze śmietaną nie robiłam, ale podjełabym ryzyko. Optymistycznie to widzę.
Daj znać jak wyszło
Pozdrawiam serdecznie
Kasia

2017-06-24 09:05

Eh ja pieke już pół godziny,wierzch zarumieniony A w środku surowe eh

2017-06-24 07:54

Witam mam pytanie piekarnik z termoobiegiem albo bez, pozdrawiam

Kasia
Kasia Administrator
2017-06-24 08:38

Kasiu, 180 stopni BEZ termoobiegu.
Pozdrawiam serdecznie
Kasia

2017-06-23 16:01

Wlasnie sie upieklo. Czesc bez truskawek dla syna ktory nie lubi owocow. I tez pysznie wyszlo. Tylko przelicznik cos slabo wyliczyl mi 1.5 porcji. Tak zrobilam i ciasto cieniutkie. Nastepnym razem zrobi 2 porcje

Kasia
Kasia Administrator
2017-06-24 15:28

Fajnie :D
Pozdrawiam serdecznie
Kasia

2017-06-23 05:25

Ciasto wygląda wspaniale, ale czego możnaby użyć zamiast oleju? :D

Kasia
Kasia Administrator
2017-06-23 14:18

Przychodzi mi na myśl roztopione masło.
Pozdrawiam serdecznie Kasia

2017-06-22 21:30

Ciasto wygląda przepysznie. ☺ Czy mogłyby być np. brzoskwinie z puszki?

Kasia
Kasia Administrator
2017-06-22 21:55

Aniu, ja bym się nie wahała ich użyć. Pokroiłabym je tylko na mniejsze kawałki.
Pozdrawiam serdecznie
Kasia

2017-06-23 07:06

Dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam serdecznie. ☺ Czy dobrze rozumiem że mogłyby być również mrożone owoce? ☺

2017-06-24 22:52

Zrobiłam z mrożonymi owocami. Super łatwe i mega dobre. ? Wchodzi na stałe do mojego "repertuaru". ☺Dziękuję za przepis i super stronę.

Kasia
Kasia Administrator
2017-06-25 09:33

Super.bardzo się cieszę ?
Wpadaj w wolnej chwili.
Pozdrawiam serdecznie Kasia

2017-06-22 14:21

Czy zamiast malin mogą być truskawki?

Kasia
Kasia Administrator
2017-06-22 15:32

Oczywiście że tak ?
Pozdrawiam serdecznie
Kasia

2017-06-21 20:13

Wygląda pysznie. Jakie są wymiary formy do pieczenia?

Kasia
Kasia Administrator
2017-06-21 22:19

użyłam formy 27x 21 cm. skorzystaj z przelicznika form, czerowny przycisk nad tytułem przepisu. To użyteczne narzędzie. Zrobisz tyle ciasta ile będziesz chciała.
Pozdrawiam serdecznie
Kasia

2017-06-21 20:01

Wspaniały przepis ;)

Kasia
Kasia Administrator
2017-06-21 22:18

serdecznie polecam. Jego wykonanie to przysłowiowa Bułeczka z masłem :D
Kasia

2017-06-21 13:04

Czy kefir będzie dobrym zamiennikiem jogurtu?

Kasia
Kasia Administrator
2017-06-21 13:46

Jasne. Możesz użyć jogurt, kefir lub maślankę. Wyjdzie ze wszystkim :)
Pozdrawiam serdecznie
Kasia